Dobór mebli i inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby

Dobór mebli i inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to miejsce, w którym umieszczamy wszelkie nasze rzeczy. W ogóle nie musi być nią duży pokój, by zachować tam właściwy porządek. Możemy również na nią poświęcić wnękę w ścianie w innym pomieszczeniu. W przypadku, gdy chcemy wydzielić garderobę od pomieszczenia, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby zależne jest przede wszystkim od tego, co zamierzamy w niej trzymać. W zależności od rodzaju posiadanych ubrań, musimy podjąć decyzję, czy w naszych meblach musi znajdować się dużo drążków na wieszaki, szuflad bądź może półek. Dobrze jest także pomyśleć czy potrzebujemy dodatkowego miejsca na jakieś sprzęty, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba nie będzie zajmować dużo miejsca, dobrym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. Dzięki temu zmaksymalizujemy dostępne miejsce na rzeczy, a także inne dodatki. Do małej garderoby można nabyć meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje ładowne szafy ubraniowe. Pojemna szafa narożna też jest doskonałą decyzją i zwiększy miejsce na nasze rzeczy.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Doskonałym wyborem na powiększenie przestrzeni użytkowej garderoby jest zamontowanie w niej drzwi przesuwnych, nawet gdy jest to samodzielne pomieszczenie. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, ale można też postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że wybór odpowiednich mebli to nie wszystko. Niezwykle istotne jest również właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle ważne jest, aby światło docierało do wszelkich półek oraz zakamarków. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy również zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Dobrze jest rozważyć nabycie LED-ów. Wykorzystują one bardzo mało energii oraz można zamontować je w przeróżnych miejscach, gdyż przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważną część każdej garderoby stanowi lustro. Nie jedynie umożliwi ono nieograniczone oglądanie się podczas wyboru odpowiedniego stroju, ale również zwiększy ono optycznie pomieszczenie. W przypadku małego pokoju warto zastąpić lustro stojące wiszącym. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na nabycie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Najstarsze wpisy tematyczne on-line:

About the author /


Related Articles

Ciekawe wpisy:

  • Sernik Dla wszystkich tych, którzy sugerują, że gotowanie jest zawikłane są dostosowane należyte książki kucharskie, jakie ukazują, że takie osoby są w …czytaj dalej...
  • Poduszka do karmienia Pościel wykonana z wełny jest zdrowa, wygoda i naturalna. Wiele osób decyduje się na porzucenie stereotypowej pościeli wykonanej z puchu i pierza na …czytaj dalej...
  • Torby męskie Bydgoszcz Pragnienia ludzkie wiążą się zarówno z potrzebami elementarnymi, jakich spełnianie jest wymagane nam po prostu do przeżycia, jak także potrzebami …czytaj dalej...
  • Jedwab 25 momme silk Osoby borykające się z chorobami stawów muszą jak najszybciej zmienić swoją pościel puchową na jedwabną. Mało kto ma bo świadomość, iż to właśnie …czytaj dalej...